Z historie kapely

     Hudební skupina Kolorez byla založena v květnu roku 2003 akordeonistou a hráčem na klávesové nástroje Michalem Kulhánkem (státní konzervatoř Brno), kytaristou a zpěvákem Marianem Kalábem a bubeníkem Tomášem Bilským. V létě téhož roku se sestava rozrůstá o kytaristu a zpěváka Borise Klvače. Kapela začíná přijímat nabídky hraní na zábavách, svatbách, oslavách či firemních večírcích, což znamená zkvalitnění technického vybavení, hudebních nástrojů a samozřejmě i lepší hudební zpracování a interpretaci. Po odchodu Tomáše Bilského se na postu bicích střídají dle zaneprázdněnosti Tomáš Rolek (JAMU), Daniel Holásek, Marek Fryčák (konzervatoř J. Ježka, aktuálně bubeník kapely Eddie Stoilow) a posléze Emil Machain (JAMU) - nyní již stálý bubeník skupiny KOLOREZ, který působí v řadě hudebních těles (sbírá úspěchy mimo jiné ve streetartovém bubenickém duu Emil a Jakub, Noisy Pots).

     V lednu 2005 přichází do skupiny zpěvačka Michaela Flösslerová (provdaná Riesnerová), která obohatila skupinu jak hlasově tak repertoárově. V listopadu 2007 kapelu opouští jeden ze zakládajících členů Marian Kaláb a novým kytaristou se stává Jiří Kalousek. V roce 2009 odchází další zakládající člen Boris Klvač. V této době svým příchodem naše řady rozšířil Honza Kalousek, který s baskytarou doplnil obsazení klasické pop-rockové kapely.

    Za Jirku Kalouska, který se od poloviny roku 2012 soustřeďuje na vlastní kariéru (nejvýrazněji v projektech brněnského bigbandu B-SIDE BAND s Vojtěchem Dykem, Terezy Černochové, Jany Kirschner, Ewy Farne a dalších), nastupuje sehraná dvojice Jaroslav Dolník - zpěv a Jan Navrátil - kytara (Městské divadlo Brno, Zuzana Gamboa, Orchestr Gustava Broma, aj.). V průběhu roku 2014 se Míša Riesnerová postupně více věnuje své rozrůstající se rodině. Alternuje za ni mladá a talentovaná zpěvačka Zuzana Němečková (Mezinárodní konzervatoř Praha) a od dubna 2015 se stává hlavní zpěvačkou kapely.

      Repertoár skupiny Kolorez tvoří převzaté písně českých, slovenských i zahraničních kapel sahající od 60. let 20. stol. po současnou populární hudbu, světové hity a plesové rytmy, čímž zabírá téměř všechny hudební styly jako je pop, rock, rock'n'roll, folk, country, reggae, funky (odtud název Kolorez = počeštělý výraz ze španělského "colores" - různorodý, barevný, rozmanitý). Lze tedy říci, že uspokojí i širší věkové posluchačské spektrum. Kapela hraje výhradně živě a nepoužívá žádné MIDI, MP3 ani jiné podkladové hudební soubory.

     Kapela používá kvalitní hudební nástroje, vlastní výkonný zvukový aparát a příslušenství (Yamaha, Korg, Roland, Fender, Rieger&Kloss, Shure, Audix, Zeck, Peavey, Marshall, HK audio, Crest, Soundcraft, Mesa Boogie, DPA, atd.).

    V roce 2016 zpěvák Jaroslav Dolník, bubeník Emil Machain a kytarista Jiří Kalousek spolupracují na předních interpretačních postech v rámci projektu Vojtěcha Dyka a Josefa Buchty v aktuálním nastudování MŠE Leonarda Bernsteina. S kapelou Kolorez příležitostně hostují saxofonisti René Eichenmann (účinkující celosvětově jako René Junior), Jakub Doležal, Pavel Zlámal, Vojtěch Palisa, na kytaru Kryštof Tomeček, na bicí především Peter Hrnčiřík, Petr Ptáček, Petr Šupler, na klávesy Richard Mlynář.